Boxer 800EC
Syngenta
Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany doglebowo i nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania niektórych rocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w zbożach ozimych, ziemniakach, cebuli, porze, czosnku, marchwi, pietruszce korzeniowej, pasternaku, selerze korzeniowym, selerze naciowym, chrzanie, bobiku, grochu pastewnym, łubinie białym, łubinie żółtym, łubinie wąskolistnym, soczewicy, słoneczniku, soi, roślinach zielarskich i roślinach ozdobnych.

ETYKIETA
Boxer Evo EC
Syngenta
Herbicyd selektywny, stosowany nalistnie występujący w formie koncentratu do rozcieńczania wodą.

ETYKIETA
Legato Pro 425SC
Adama
Środek chwastobójczy, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, przeznaczony do jesiennego zwalczania niektórych jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w pszenicy ozimej, życie ozimym i pszenżycie ozimym.

ETYKIETA
Opal 500SC
Syngenta
Środek chwastobójczy, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania miotły zbożowej oraz niektórych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej.

ETYKIETA
Tolurex 500SC
Adama
Środek chwastobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania miotły zbożowej oraz niektórych jednorocznych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, jęczmieniu ozimym i życie ozimym.

ETYKIETA
Adiunkt 500SC
innvigo
Środek chwastobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do jesiennego zwalczania chwastów w pszenicy ozimej i pszenżycie ozimym.

ETYKIETA
Diflanil 50SC
„belchim"
Środek chwastobójczy, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do jesiennego zwalczania chwastów dwuliściennych (głównie fiołka polnego) w pszenicy ozimej oraz w sadach jabłoniowych.

ETYKIETA
Pendigan 330EC
Adama
Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania rocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie ozimym, kukurydzy, cebuli uprawianej z siewu, cebuli uprawianej z dymki, cebuli szalotki, czosnku uprawianego z siewu, pora uprawianego z siewu, prosa zwyczajnego i sorga zwisłego.

ETYKIETA
Trinity 590SC
Adama
Środek chwastobójczy, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, przeznaczony do jesiennego zwalczania niektórych jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w pszenicy ozimej, życie i pszenżycie ozimym. Zachowuje długotrwałą skuteczność działania w okresie jesiennym również w stosunku do chwastów później wschodzących.

ETYKIETA
Bizon
DOW
Środek chwastobójczy, w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do sporządzania roztworu wodnego, stosowany jesienią, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w zbożach ozimych.

ETYKIETA
Battle Delta 600SC
FMC
Herbicyd, w postaci koncentratu w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do jesiennego zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych. Środek przeznaczony do stosowania po wschodach zbóż.

ETYKIETA
Arubis 50SG
innvigo
Środek chwastobójczy w formie granul rozpuszczalnych w wodzie, stosowany doglebowo i nalistnie, przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych i miotły zbożowej w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym i życie.

ETYKIETA
Primstar 20SG
innvigo
Środek chwastobójczy w formie granul rozpuszczalny w wodzie, przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie ozimym, jęczmieniu jarym.

ETYKIETA
Tytan 75 SG
innvigo
Środek chwastobójczy w formie granul rozpuszczalnych w wodzie przeznaczony do zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, życie ozimym i pszenżycie ozimym.

ETYKIETA
Toluron 700 SC
Adama
Herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany doglebowo lub nalistnie w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą.

ETYKIETA
Tristar 50 SG
innvigo
Środek chwastobójczy w formie granul rozpuszczalnych w wodzie, przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym oraz jęczmieniu jarym.

ETYKIETA
Major 300 SL
innvigo
Herbicyd w formie koncentratu do sporządzenia roztworu wodnego stosowany nalistnie.

ETYKIETA
Sharpen 400 SC
Środek chwastobójczy w postaci stężonej zawiesiny, przeznaczony do zwalczania niektórych rocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w uprawie jęczmienia ozimego i pszenicy ozimej.

ETYKIETA
Chlorsulfuron 75 WG
Herbicyd w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania chwastów dwuliściennych i miotły zbożowej w pszenicy ozimej.

ETYKIETA
Fundamentum 700 WG
innvigo
Środek zawiera trzy substancje czynne zaliczane do grupy inhibitorów działania enzymu syntetazy acetylomleczanowej (ALS). Środek pobierany jest przez liście chwastów i przemieszcza się do stożków wzrostu, gdzie hamuje podział komórek, wstrzymując wzrost i rozwój chwastów. Pierwsze objawy działania środka ochrony roślin Fundamentum 700 WG widoczne są po kilku dniach, a zamieranie chwastów następuje w ciągu 2-4 tygodni od zastosowania. Szybkość efektu chwastobójczego zależy od fazy rozwojowej zwalczanych chwastów i panujących warunków atmosferycznych (temperatura, wilgotność powietrza) oraz tempa wzrostu chwastów. Najwyższą skuteczność działania uzyskuje się stosując środek na młode, intensywnie rosnące chwasty (do fazy BBCH 16). Środek można stosować na wszystkich typach gleb, na których uprawia się zboża. Susza lub opady deszczu w trakcie lub wkrótce po zabiegu zmniejszają pobieranie środka i obniżają jego skuteczność.

ETYKIETA
Camaro 306 SE
Adama
Camaro 306 SE jest herbicydem o działaniu układowym, pobieranym przez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczanym w całej roślinie powodując jej deformację i zahamowanie wzrostu, co w efekcie powoduje zamieranie całego chwastu. Florasulam blokuje działanie enzymów podczas syntezy aminokwasów, natomiast 2,4-D hamuje działanie hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin oraz zakłóca proces rozwoju komórek. W warunkach optymalnych, tj. podczas ciepłej i wilgotnej pogody efekt działania środka Camaro 306 SE jest szybszy. W warunkach niskich temperatur (około 5°C) całkowite zniszczenie chwastów następuje po około 3 tygodniach. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5°C. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści. Przytulię czepną zwalcza skutecznie do wysokości 20 cm, a chwasty rumianowate do wysokości 25 cm. Camaro 306 SE skutecznie niszczy chwasty odporne na atrazynę, np.: komosę białą, psiankę czarną, szarłat szorstki.

ETYKIETA
Axial 50 EC
Syngenta
Środek pobierany przez liście chwastów, szybko przemieszczający się do stożków wzrostu pędów i korzeni. W roślinie powoduje zahamowania biosyntezy kwasów tłuszczowych w początkowej fazie ich syntezy. Objawy działania środka są widoczne stosunkowo późno, po kilku lub kilkunastu dniach od zabiegu. Do pierwszych objawów jego działania zalicza się zahamowanie wzrostu chwastu, następnie występują zmiany zabarwienia liści, często na antocyjanowe lub chloroza. Szczególnie są one wyraźne widoczne na młodych liściach znajdujących się w pochwach liściowych lub w pobliżu kolanka. Zasychanie i zamieranie roślin następuje od wierzchołka wzrostu.

ETYKIETA
Herbistar 200 EC
innvigo
Herbicyd zawiera substancję czynną zaliczaną do grupy inhibitorów wzrostu i rozwoju zwaną sztucznymi auksynami lub sztucznymi regulatorami wzrostu. W roślinie powoduje zakłócenia procesu podziału komórek. Środek pobierany jest przez liście, a następnie szybko przemieszczany w całej roślinie powodując deformację i zahamowania wzrostu i w efekcie końcowym zamieranie chwastu. Pierwsze objawy działania środka na chwasty są widoczne po upływie 2-3 dni. Zamieranie chwastów następuje po 5-10 dniach. Środek zwalcza przytulię czepną w każdej fazie jej rozwoju. Środek stosować podczas dobrej pogody, w okresie intensywnego wzrostu chwastów.

ETYKIETA
NASZ SKLEP