Zagospodarowując resztki pożniwne z Terra-Wita co roku zyskujesz więcej!

MATERIA ORGANICZNA TO TWOJA WYSOKOOPROCENTOWANA INWESTYCJA, DLATEGO JUŻ DZIŚ ZAPLANUJ CO ZROBIĆ BY PODNIEŚĆ JEJ ZAWARTOŚĆ W GLEBIE >>

Jak działa Terra-Wita

Preparat Terra-Wita można stosować prewencyjnie i interwencyjnie w uprawach roślin rolniczych, warzywniczych i sadowniczych, zwłaszcza gdy gleby użytkowane są w monokulturze, a także przy zwiększonej presji chorób bakteryjnych i grzybowych.

Po wprowadzeniu przed wysiewem roślin spory kiełkują i tworzą kolonie. Przez namnażanie w glebie chronią rośliny przed penetracją grzybów w głąb korzeni, gdyż konkurują z chorobotwórczymi organizmami grzybowymi.

Oprysk ścierniska: mikroorganizmy przyspieszają rozkład materii organicznej, ograniczają rozwój grzybów patogenicznych na resztkach pożniwnych i uczestniczą w obiegu węgla.

Oprysk rosnących już roślin: Spory pokrywają powierzchnię roślin chroniąc przed wniknięciem grzyba przez skórkę i infekcją. Bakterie tworzą barierę przed infekcją ponieważ wydzielane przez nie lipopeptydy i ich metabolity ograniczają podziały komórkowe patogenów, powodują rozpad ich błon doprowadzając w efekcie do ich śmierci.

Dawkowanie

Aplikacja możliwa jest w trakcie sezonu wegetacyjnego od wiosny do jesieni.
Preparat zastosować 1-2 krotnie, każdorazowo w dawce 1 kg/ha.

Pierwszy zabieg - zaleca się oprysk gleby bezpośrednio przed wysiewem roślin - działanie prewencyjne lub w trakcie wegetacji, już od fazy kiełkowania, co przyczyni się do zwiększonej ochrony upraw przed chorobami grzybowymi i bakteryjnymi.

Drugi zabieg - preparat zastosować na resztki pożniwne w celu polepszenia ich rozkładu, ograniczenia rozwoju grzybów i bakterii chorobotwórczych i polepszenia stanowiska dla roślin następczych. Środek można aplikować równocześnie z nawozami azotowymi lub odkwaszającymi.

Nie stosować równocześnie z fungicydami oraz produktami zawierającymi w swoim składzie chlor lub miedź. Preparat Terra-Wita można stosować z większością środków ochrony roślin, jednakże w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zaleca się wykonanie próbnego oprysku na niewielkim areale celem oceny działania mieszaniny. Stosować na gleby o uregulowanym odczynie.

Jesteś zainteresowany/a produktem Terra Wita?

Zadzwoń do naszego Koordynatora ds. rozwoju produktów biologicznych!

Weronika

Koordynator ds. rozwoju produktów biologicznych

502 682 203