John Deere z szeregiem innowacji na targach AGRITECHNICA

John Deere na EuroSkills 2023
16 października 2023
Mistrz trawników 2023 wybrany! Za nami kolejna edycja konkursu, który miał na celu wyłonienia prawdziwego pasjonata
13 grudnia 2023
John Deere na EuroSkills 2023
16 października 2023
Mistrz trawników 2023 wybrany! Za nami kolejna edycja konkursu, który miał na celu wyłonienia prawdziwego pasjonata
13 grudnia 2023

Niemieckie targi kładą nacisk na innowację w rolnictwie. Inicjatywa podkreśla wartość nowoczesnych maszyn rolniczych i odpowiednie wykorzystanie nowatorskich projektów w praktyce. John Deere otrzymał już Złoty Medal konkursu Innovation Award, którego organizatorem jest DLG. W 2019 roku, podczas ostatniej edycji wydarzenia przed pandemią, markę nagrodzono za przekładnię eAutoPowr i inteligentny system e8WD w serii ciągników 8R.

Lider rynku po raz kolejny na targach AGRITECHNICA

W tym roku John Deere przedstawia szereg innowacji, na które w nadchodzącym czasie warto zwrócić szczególną uwagę. Będą to technologie, które zoptymalizują każdy etap produkcji: pobieranie próbki gleby, uprawę, siew, ochronę zboża, nawożenie oraz zbiory. Produkty John Deere pojawiły się w kategoriach „Cyfrowe systemy i IT”, „Maszyny i wyposażenie do kombajnów” oraz „Koncept Agri-przyszłości”.
 
John Deere ma na uwadze komfort i wydajność teraźniejszej pracy rolników. Jednak od samego początku troszczymy się również o innowacyjny aspekt proponowanych rozwiązań. W tym roku prezentujemy zarówno rozwiązania cyfrowe z zakresu nowych technologii przeznaczonych do siewu, jak i oprogramowania wspierającego efektywną hodowlę bydła mlecznego. Nasze propozycje pomogą rolnikom i hodowcom zadbać o to, aby praca w gospodarstwie była przyjazna środowisku mówi Bartosz Białas, Marketing Manager John Deere Polska.

Innowacje oferowane przez John Deere

Systemy John Deere to rozwiązania z kategorii maszyn i systemów cyfrowych:

  • AutoPath™ – rozwiązanie z obszaru rolnictwa precyzyjnego i automatycznego zarządzania liniami naprowadzania. Nowe funkcje obejmują pełne naprowadzanie – to poszerza podstawowe zastosowanie AutoPath i umożliwia wdrożenie go przy nowych rodzajach upraw.
  • Active Slope Adjustment™ – innowacyjna technologia zapewnia aktywne rozłożenie zebranej masy na koszu sitowym za pomocą przenośnika taśmowego o zmiennej prędkości roboczej podczas pracy na zboczach. Rozwiązanie to wyróżnia się wśród istniejących na rynku systemów kompensacji nachylenia. Dodatkowo, dzięki aktywnym właściwościom wstępnego czyszczenia, podczas testów polowych dowiedziono, że wydajność w warunkach płaskiego terenu, wysokich plonów oraz dużej ilości zanieczyszczeń jest zwiększona.
  • Combine AutoUnload – rozwiązanie do kombajnów, przeznaczone do rozładunku zbiornika w trakcie pracy. Combine AutoUnload funkcjonuje na bazie technologii Machine Sync. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia w pełni automatyczny rozładunek z założoną prędkością roboczą bez strat ziarna.
  • Monosem QuadRate Pro – pierwszy system, który zarządza siewem ziaren czy aplikacją nawozów oraz dokumentuje je, porównując rzędy. QuadRate Pro pomaga w maksymalizowaniu zysków i plonów, ochronie środowiska i zwiększeniu wygody operatora maszyny.
  • John Deere EZCal™ Remote Seed & Fertilizer Calibration – maszyna i wyposażenie do siewu. Umożliwia automatyczną kalibrację ziarna i nawozu do wszystkich zbiorników siewnika.

Z myślą o hodowli bydła mlecznego:

  • Grassland Connected Path Planning and Guidance – pozwala na połączenie ścieżek koszenia, przetrząsania, grabienia czy siekania przy wykorzystaniu nowej funkcji AutoPath. Dzięki niej zastosowanie technologii CTF (Controlled Traffic Farming) będzie jeszcze prostsze.
  • Corn Silage System – rozwiązanie, dzięki któremu rolnicy mogą sprostać wymogom Unii Europejskiej w zakresie zmniejszenia zużycia nawozów o 20% i pestycydów o 50% do 2030 roku. Połączone z John Deere Operation Center.
  • Milk Sustainability Center – cyfrowy ekosystem, którego celem jest pomaganie rolnikom w poprawie efektywności i zrównoważonego rozwoju ich działań. Dostarczy danych, które pozwolą rolnikom hodowli bydła mlecznego porównać wydajność z innymi działaniami dotyczącymi hodowli oraz zidentyfikować kluczowe obszary wymagające poprawy.
John Deere prezentuje również innowacyjny koncept dotyczący Agri-przyszłości.
 
Dual.Volt.24M – koncept stworzony w ramach partnerstwa z marką Crop.Zone, znaną z tworzenia technologii do hybrydowych herbicydów. Dual.Volt.24M pozwalałby na uniknięcie stosowania herbicydów totalnych w uprawach zbóż i maksymalnie efektywną kontrolę występowania chwastów.
 
Jeszcze więcej informacji o udziale John Deere w wydarzeniu dostępne jest w materiale „John Deere opracowuje silnik na etanol – zapowiedź targów AGRITECHNICA 2023”.

Facebook
YouTube
Instagram