POMPY CIEPŁA

Nowość w ofercie Agro-Efekt!

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, którego zadaniem jest zapewnienie ogrzewania budynków oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Wiele z nich posiada również funkcję chłodzenia pomieszczeń, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane w zastępstwie klimatyzacji.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła pobiera energię cieplną z zewnątrz budynku, z tzw. dolnego źródła energii, a następnie kieruje ją do instalacji grzewczej wewnątrz budynku.
Do wytworzenia ciepła pompa ciepła w 75% wykorzystuje energię pochodzącą ze środowiska naturalnego, w 25% potrzebując zasilania energią elektryczną.
Zasada działania pompy ciepła opiera się o odnawialne źródła energii. Pompa ciepła pobiera energię cieplną pochodzącą z otoczenia: z gruntu (gruntowe pompy ciepła), z wody (wodne pompy ciepła) lub z powietrza (powietrzne pompy ciepła, w tym pompy ciepła powietrze-powietrze oraz pompy ciepła powietrze-woda). Są to zasoby całkowicie naturalne, a także niewyczerpalne.

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

Pompa ciepła ma wiele zastosowań – oprócz ogrzewania budynku można ją także stosować do chłodzenia pomieszczeń oraz w celu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Gwarantuje również bezpieczeństwo, zapewnia użytkownikom wygodę korzystania, a jej montaż jest niemal bezinwazyjny. 


parallax background


Dla kogo pompa ciepła?

Pompę ciepła zainstalować można zarówno w nowym, jak i w modernizowanym budynku. Montaż pompy ciepła powietrze-woda jest niemal bezinwazyjny – nie wymaga skomplikowanych prac ziemnych, wykonywania odwiertów czy dostępu do wód gruntowych. Może ona zostać również podłączona do istniejącej instalacji grzewczej, w których odbiornikami ciepła są np. kaloryfery. Efektywność pompy ciepła będzie jednak największa w przypadku ogrzewania płaszczyznowego, takiego jak ogrzewanie podłogowe czy ogrzewanie ścienne.

 


DOFINANSOWANIE DO POMPY CIEPŁA


Obniż koszty zyskując dofinansowanie!

 

Pompa ciepła to inwestycja, która zwraca się w stosunkowo krótkim czasie, bo niekiedy już po 5-7 latach. Zwrot z inwestycji następuje jeszcze szybciej w przypadku uzyskania dofinansowania z programów samorządowych oraz rządowych.

Klienci zyskują pomoc w zakresie wypełnienia niezbędnej dokumentacji oraz uzyskania dofinansowania. Jednym z programów, z którego otrzymać można dopłatę, jest rządowy program „Czyste powietrze”, którego celem jest redukcja emisji zanieczyszczeń przez domy jednorodzinne. Oferuje on dofinansowanie na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych.

Dla kogo?

Program Czyste Powietrze skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co?

Dofinansowanie wymiany mało ekologicznych źródeł ciepła na nowoczesne normy, a także na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Postaw na czyste powietrze, wybierz oszczędzanie!

Warianty sprzedaży

Zapewnij sobie i domownikom wysoki komfort cieplny – poznaj najlepszej klasy
pompy ciepła, które znajdują się w naszej ofercie!

Zapraszamy do zakupu jednego z trzech wariantów:

Kontakt

Skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń lub napisz do nas maila! Skontaktujemy się zwrotnie.


E-mail

contact.center@agroefekt.pl


Telefon

511 272 021