Wielton S.A. należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży.

Przeszliśmy długą drogę, aby stać się wiodącym polskim producentem naczep i przyczep. Wielton został założony w styczniu 1996 roku w Wieluniu. Pierwszymi właścicielami byli Ryszard Prozner i Krzysztof Tylkowski, którzy rozpoczęli swoją działalność od warsztatu samochodowego, by po latach zająć się modernizowaniem naczep. Nabyta wiedza i doświadczenie pozwoliły z czasem rozpocząć im własną  produkcję naczep.

W 2002r. powstał Wielton Trading sp. z o.o. oraz rozpoczęła się sprzedaż naczep i przyczep marki Wielton, a w kolejnym roku ruszyła działalność produkcyjna. W 2004 r. dokonano przekształcenia Wielton Trading sp. z o.o. w spółkę akcyjną Wielton S.A. Jednak z biegiem lat, gdy Wielton zaczął wytwarzać kolejne produkty i łapać wiatr w żagle, właściciele odczuli ograniczenia kapitałowe, a dalszy rozwój firmy stanął pod znakiem zapytania. W tym momencie pomoc nadeszła ze strony Panów Pawła i Mariusza Szataniaków, którzy w przeszłości również zajmowali się przebudową i udoskonalaniem naczep. Tym samym w 2006 r. Wielton S.A. zyskał nowych właścicieli.

W 2007 roku spółka Wielton S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz dołączyła do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przeprowadzono modernizację obiektów na potrzeby montażu zabudów wywrotek. Wielton na przestrzeni kolejnych lat rósł w siłę i szybko się rozwijał. W 2009 r. powstała marka Wielton AGRO.

Z czasem staliśmy się Grupą – Grupą Wielton, obejmującą trzy centra produkcyjne: w Polsce, Niemczech oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. W 2016r. otworzyliśmy Centrum Badawczo-Rozwojowe, posiadające jedyną w Polsce, a drugą w Europie stację do całopojazdowego badania naczep. W maju 2017 r. do Grupy Wielton dołączyła grupa Langendorf, przejęliśmy także 100% udziałów we francuskiej spółce Fruehauf SAS. Spółka Lawrence David stała się częścią naszej Grupy w 2018r, a w ubiegłym roku powstała też spółka Langendorf Polska.

W ten sposób dotarliśmy do chwili obecnej, gdy już jako Grupa prężnie działamy na europejskich i światowych rynkach, wspólnie się rozwijając. Solidne fundamenty pozwoliły nam z odwagą wejść na rynki zagraniczne. Konkurujemy dziś z międzynarodowymi graczami pod względem jakości i zakresu oferty asortymentowej.

Misją Grupy Wielton jest tworzenie i dostarczanie najlepszych rozwiązań transportowych dla biznesu. Nasze działania opieramy na czterech podstawowych wartościach, do których zaliczają się: ludzie, inicjatywa, jakość i bezpieczeństwo. Zdajemy sobie sprawę, że to ludzie są najważniejszym kapitałem i dobrem firmy. Każdego z naszych pracowników traktujemy jako ważne ogniwo w budowaniu wartości firmy, a jego pracę traktujemy z należytym szacunkiem. Równie istotne jest dla nas aktywne poszukiwanie rozwiązań. Wprowadzając nowoczesne rozwiązania uzyskujemy niezależność, dzięki której poszukujemy nowych okazji do rozwoju. Niemniej istotna jest dla nas dbałość o jakość każdego procesu. We wszystkich działach firmy wprowadzamy najlepsze rozwiązania. Chcemy być wzorem w zastosowaniu najskuteczniejszych praktyk organizacyjnych oraz technologicznych. Kształtując naszą ofertę, środowisko pracy i procesy, dbamy także o bezpieczeństwo klientów i pracowników oraz rozwój firmy.

Pragniemy być najlepsi w swojej branży i stale zwiększać udział naszych produktów w rynku. Staramy się być wszędzie tam, gdzie możemy dotrzeć do naszych klientów. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży nasze produkty są sprzedawane w 35 krajach Europy, Azji i Afryki. Na drogi wyjechało już ponad 75 000 naczep i przyczep z logo Wielton. Naszymi klientami są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Nowoczesne rozwiązania i dynamika działania to motywy przewodnie naszej działalności.

Od lat rozwijamy własną myśl technologiczną. W ramach całej Grupy Wielton zatrudnienie znajduje już ponad 3000 pracowników, w tym 300 inżynierów i konstruktorów, którzy dbają o optymalizację procesu produkcyjnego oraz wprowadzanie nowości technologicznych.

Oferujemy maszyny Wielton w 8 lokalizacjach (Syców, Kołątajew, Krzywiń, Olszynka, Częstocice, Ujazd Górny, Pobiedziska, Grodzisk Wielkopolski):

  • przyczepy
  • naczepy

Oferujemy maszyny Wielton:

PRZYCZEPY

Uniwersalne, dostosowane do przewozu różnego rodzaju ładunków, gwarantują bezpieczne manewrowanie podczas transportu, przemyślana konstrukcja.

Szukasz przyczepy marki Wielton? Jesteś we właściwym miejscu. Zapraszamy do kontaktu, nasi handlowcy przygotują właściwą ofertę!