Nowość w ofercie!

NOWOCZESNE POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, którego zadaniem jest zapewnienie ogrzewania budynków oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Wiele z nich posiada również funkcję chłodzenia pomieszczeń, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane w zastępstwie klimatyzacji.

01.

Pompa ciepła pobiera energię cieplną z zewnątrz budynku, z tzw. dolnego źródła energii, a następnie kieruje ją do instalacji grzewczej wewnątrz budynku.

02.

Do wytworzenia ciepła pompa ciepła w 75% wykorzystuje energię pochodzącą ze środowiska naturalnego, w 25% potrzebując zasilania energią elektryczną.

03.

Zasada działania pompy ciepła opiera się o odnawialne źródła energii. Pompa ciepła pobiera energię cieplną pochodzącą z otoczenia: z gruntu (gruntowe pompy ciepła), z wody (wodne pompy ciepła) lub z powietrza (powietrzne pompy ciepła, w tym pompy ciepła powietrze-powietrze oraz pompy ciepła powietrze-woda). Są to zasoby całkowicie naturalne, a także niewyczerpalne.

Niskie koszty eksploatacji
Korzystanie z pompy ciepła wiąże się z obniżeniem kosztów eksploatacji domu. Wydatki na ogrzewanie budynku oraz na ciepłą wodę użytkową maleją w widocznym stopniu, a w budżecie domowym pozostają dodatkowe środki finansowe. Oszczędności zyskać można na długie lata, uniezależniając się również od rosnących cen materiałów opałowych.
Niezawodność
Pompa ciepła to niezawodne urządzenie, które może pracować z pełną efektywnością nawet przez 50 lat. Do swojej pracy potrzebuje zasobów odnawialnych oraz niewielkiej ilości energii elektrycznej.
Maksymalny komfort
Odpowiednio dobrana pompa ciepła powietrze-woda jest niezawodnym urządzeniem zapewniającym wysoki komfort termiczny nawet w przypadku ekstremalnych temperatur zewnętrznych. To gwarancja ciepła dostarczanego przez całą zimę, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wbudowana funkcja chłodzenia daje możliwość obniżenia temperatury powietrza w największe upały. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zdalnego nadzorowania instalacji poprzez aplikację MELCloud.
Bezpieczeństwo
W porównaniu do innych urządzeń grzewczych pompy ciepła są całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem. Działanie pomp ciepła nie wiąże się z ryzykiem wybuchu czy ulatniania się gazu, nie stwarzają one także zagrożenia pożarowego. Ogrzewanie budynku pompą ciepła to pewność bezpieczeństwa domowników.
Kompaktowa instalacja
Instalacja pompy ciepła jest bezinwazyjna – nie ma konieczności wykonywania skomplikowanych prac budowlanych. Istnieje możliwość montażu pompy ciepła niemal w każdym budynku, w tym również w przypadku braku specjalnych pomieszczeń w rodzaju kotłowni. Pompy ciepła to urządzenia czyste i ciche, które nie zakłócają spokoju domowników.
Redukcja emisji CO2
Pompy ciepła to ekologiczna alternatywa dla systemów grzewczych opartych na paliwach kopalnych oraz innych materiałach opałowych. Przyczyniają się one do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery, gdyż podczas wytwarzania ciepła nie następuje proces spalania, a tym samym nie są produkowane żadne toksyczne substancje.
 

Dla kogo pompa ciepła?

Pompę ciepła zainstalować można zarówno w nowym, jak i w modernizowanym budynku. Montaż pompy ciepła powietrze-woda jest niemal bezinwazyjny – nie wymaga skomplikowanych prac ziemnych, wykonywania odwiertów czy dostępu do wód gruntowych. Może ona zostać również podłączona do istniejącej instalacji grzewczej, w których odbiornikami ciepła są np. kaloryfery. Efektywność pompy ciepła będzie jednak największa w przypadku ogrzewania płaszczyznowego, takiego jak ogrzewanie podłogowe czy ogrzewanie ścienne.

Warianty sprzedaży

Zapewnij sobie i domownikom wysoki komfort cieplny – poznaj najlepszej klasy
pompy ciepła, które znajdują się w naszej ofercie!

Zapraszamy do zakupu jednego z trzech wariantów:

Kontakt

Skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń lub napisz do nas maila! Skontaktujemy się zwrotnie.

E-mail

Telefon

511 272 021